Lottat till Kungapokalen och Drottning Silvias Pokal

,

Storloppssäsongen har dragit igång på allvar.
På fredag kväll körs uttagningsloppen till Konung Gustaf V:s Pokal och Drottning Silvias Pokal och på måndagens lottades försöken.
Finalerna körs lördagen den 8 maj då även finalen i Paralympiatravet avgörs. Vinnaren i Konung Gustaf V:s Pokal och Drottning Silvias Pokal erhåller en miljon kronor.

Uttagningsloppen Kungapokalen

Försök 1
1 Rio Alta Wine – Örjan Kihlström
2 Toto Barosso – Peter Untersteiner
3 Hat Trick – Björn Goop
4 Capital Gain C.C. – Oskar Kylin-Blom
5 Wild West Diamant – Robin Bakker
6 Big Top Lindy – André Eklundh
7 Hopeusteponalego – Claes Sjöström
8 Beacon Kronos – Ulf Ohlsson
9 Rome Pays Off – Robert Bergh
10 Fire n’Fury – Jorma Kontio

Försök 2
1 Brambling – Örjan Kihlström
2 Bitcoind’ Arc – Jorma Kontio
3 Selected News – Torbjörn Jansson
4 Devs Definitif – Mattias Djuse
5 Hombre D. – Oskar Kylin Blom
6 Fire Piston – Stefan Persson
7 Playing Trix – Anders Eriksson
8 Hollywood Story – Magnus A Djuse
9 Lucifer Sam – Peter Untersteiner

Försök 3
1 Önas Prince – Per Nordström
2 Sultan Norrgård – Erik Adielsson
3 Castillo – Ken Ecce
4 Despot Power – Kim Eriksson
5 Mister Hercules – Örjan Kihlström
6 Fade to Black Ås – Claes Sjöström
7 Global Bookmaker – Mattias Djuse
8 Kuyt F. Boko – Robin Bakker
9 Maesteraemon – Björn Goop

Försök 4
1 Bandido Gar – Jorma Kontio
2 Staro on the Rocks – Carl Johan Jepson
3 Furies Rain – Peter Untersteiner
4 Jacoby Keeper – Torbjörn Jansson
5 Hemisphere – Claes Sjöström
6 Comes With Age – Mats E Djuse
7 Manny Muscle – Erik Adielsson
8 Southwind Hillrazr – Örjan Kihlström
9 Epimetheus – Ulf Ohlsson
10 Hennessy Am – Björn Goop

Uttagningsloppen Drottning Silvias Pokal

Försök 1
1 Ester Wibb – Oskar J Andersson
2 Riptide Bay – Björn Goop
3 Sayonara – Carl Johan Jepson
4 Crashed Eggs – Torbjörn Jansson
5 Anice Cake – Kevin Oscarsson
6 Fifty Cent Piece – Robert Bergh
7 Alien Hill – Ulf Ohlsson
8 Bring Me Wine – André Eklundh
9 Chiffchaff – Erik Adielsson
10 Begum Kronos – Peter Untersteiner

Försök 2
1 Helluva Am – Jorma Kontio
2 Bank Wise As – Erik Adielsson
3 Chablis Ribb – Ulf Ohlsson
4 Joy Alissa – Claes Sjöström
5 Honey Mearas – Örjan Kihlström
6 Hazyshadeofwinter – André Eklundh
7 Globalizer – Stefan Persson
8 A Cash Machine – Kevin Oscarsson
9 Hall of Am – Magnus A Djuse
10 La Sassicaia – Peter Untersteiner
11 Generator – Björn Goop

Försök 3
1 Eagle Eye Sherry – Björn Goop
2 Sashay Kemp – Mika Forss
3 Emelie E. – Thomas Uhrberg
4 Raya D.E. – Jorma Kontio
5 Stella Nova Race – Örjan Kihlström
6 Paramount Tile – Erik Berglöf
7 Florist – Kevin Oscarsson
8 Philomenia – Magnus A Djuse
9 Nikita Sunrise – Ulf Ohlsson
10 Woodbury Wine – Peter Untersteiner
11 Global Benchmark – Johan Untersteiner

Försök 4
1 Joyful Trix – Örjan Kihlström
2 Keflavik – Claes Sjöström
3 Namaste – Joakim Lövgren
4 Supercute – Thomas Uhrberg
5 Barbro Kronos – Erik Adielsson
6 Betting Pacer – Björn Goop
7 Aperfecttric – Jim Oscarsson
8 Kirsi Boko – Peter Untersteiner
9 Kiara C. Boko – Olle Alsén
10 Kattis J. Boko – Conrad Lugauer
11 Destiny Laughed – Mika Forss

Joakim Brundin, Kanal 75